twitter
rss

 Przedszkole w Gdańsku Oliwie prowadzone przez Siostry Opieki Społecznej ze Zgromadzenia p.w. Świętego Antoniego od ponad 20 lat prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze - każdego roku do przedszkola przyjmowanych jest 22 dzieci. Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00. Placówką kieruje s. Daria Barbara Pietrzyk.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna (dwie siostry zakonne oraz osoba świecka). Poza typowymi zajęciami dydaktycznymi oraz zabawami edukacyjnymi dzieci mają dwa razy w tygodniu naukę języka angielskiego, a także ćwiczenia korekcyjne i rytmikę. Podopieczni przedszkola uczestniczą również w ćwiczeniach logopedycznych..


Pod okiem wykwalifikowanej opieki Sióstr, kadry świeckiej Twoje dziecko pozna siebie i będzie rozwijało swoje zainteresowania w sposób szczególny.

To co czasem dla rodziców łatwym nie jest – nauczy się prawdziwej samodzielności – Siostry z miłością wytyczają – jakże potrzebne - granice, pokazują Maluchom jak dzielić się z innymi, jak się z nimi w zgodzie bawić, jak przepraszać innych, i w jaki sposób zwracać się do innych, by jednocześnie być asertywnym. Jak powiedzieć NIE – nie raniąc innych.

W trosce o jak najlepszy rozwój dzieci, w ciągu roku Przedszkole organizuje różnego rodzaju dodatkowe atrakcje - dzieci przygotowują specjalne występy dla członków rodziny, przedszkole odwiedzają teatrzyki oraz goście specjalni, np. przedstawiciele różnych zawodów interesujących przedszkolaków,pszczelarze,hodowcy zwierząt.
Obchodzone są w sposób szczególny urodzinki dzieci, już we wrześniu wiadomo kto i kiedy będzie je miał!!
Przedszkole ciągle się rozbudowuje, jest miejsce by poleżakować, jest miejsce by zjeść wspólny posiłek, jest miejsce by ćwiczyć i jest miejsce by wystawiać dla rodziców, dziadków piękne przedstawienia! Jest miejsce by się bawić zarówno w samym budynku jak i w ogrodzie. Dzieci mają do dyspozycji  piaskownicę, drewniany zamek z mostkiem, huśtawki, trampolinę. Mogą korzystać z samochodzików, hulajnóg, rowerków i wielu innych atrakcji. Kiedy jest ciepło zawsze stoi dla nich przygotowana przefiltrowana, zdrowa woda.

Dzieci w przedszkolu otrzymują standardowe wyżywienie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Wszystkie posiłki to dania domowe z kuchni polskiej, przygotowywane na miejscu przez doświadczoną kucharkę, zgodnie ze standardami dotyczącymi żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Nie ma tu mleka UHT, odtłuszczanego twarogu, kupionych ciasteczek. 

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami o naszym Przedszkolu, które można znaleźć na liście tematów z prawej strony.